Nowa funkcja prezentacji w Google Data Studio

W Google Data Studio pojawiła się nowa funkcja, która umożliwia wyświetlenie raportu w formie prezentacji. Może być to duże udogodnienie, a także oszczędność czasu, który trzeba było poświęcić na stworzenie prezentacji raportu ręcznie.

Google Data Studio dzięki nowej funkcji prezentacji raportu umożliwia:

 • wyświetlenie raportu bezpośrednio w formie prezentacji
 • automatyczne przechodzenie między slajdami (kolejnymi częściami raportu) – możliwość ustawienia częstotliwości wyświetlania, czyli czasu, przez który wyświetla się dana strona
 • zaprezentowanie konkretnych danych z raportu – w trakcie prezentacji, dzięki panelowi sterowania, można przenieść się do wybranej strony raportu
 • wyświetlenie prezentacji w jednym z wybranych trybów:
  • na pełnym ekranie – raport jest skalowany tak, aby dopasował się do wielkości ekranu
  • w oknie przeglądarki – raport jest dopasowany do wielkości okna przeglądarki
 • pewność, że dane zawsze są zaktualizowane – nawet, gdy osoba wyświetlająca raport w trybie prezentacji nie ma dostępu do jego edycji, Google Data Studio dba o to, aby wyświetlały się najnowsze dane.

 

Aby włączyć funkcję prezentacji, będąc w widoku raportu należy kliknąć Więcej opcji w prawym górnym rogu, a następnie wybrać opcję Prezentuj. Aby natomiast wyświetlić panel sterowania w trakcie prezentacji, który umożliwia dokonanie powyższych zmian, należy myszką najechać w lewy dolny róg prezentacji.

 

funkcja prezentacji raportu google data studio

Włączenie trybu prezentacji raportu Google Data Studio

 

Autor: Redakcja Greenfields

Szybki kontakt z nami

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Adnotacje w Google Data Studio

  Google Data Studio to bezpłatna usługa Google do tworzenia raportów dynamicznych bazujących na różnych źródłach danych. Stworzony raport może zostać udostępniony dowolnemu użytkownikowi. Aby zachować dobrą czytelność takiego raportu, nie powinniśmy przesadzać z ilością detali czy treści. Z tego względu z pomocą przychodzą adnotacje, które dzięki uprzejmości MeasureSchool, można teraz dodawać w prosty sposób.

  Korzystając z gotowego komponentu dostępnego w “Wizualizacje i komponenty stworzone przez społeczność” można zaimplementować gotowe rozwiązanie, które po odpowiednim ostylowaniu, znacząco wspomaga tworzenie raportów w GDS. Przykładowo po najechaniu na ikonkę znaku zapytania wyświetla się dymek z komentarzem jaki wcześniej wpisaliśmy.

  adnotacje w Gogole Data Studio

  Przykładowa adnotacja w Google Data Studio

   

  Opcja adnotacji w GDS pozwala wytłumaczyć część metryk w bardziej przystępny wizualnie sposób niż po prostu przez wstawianie bloku tekstu, co znacząco zwiększa czytelność i atrakcyjność takiego raportu. Co ciekawe funkcjonalność pozwala również na tworzenie adnotacji warunkowych. W jaki sposób przygotować takie adnotacje zostało wytłumaczone w poniższym instruktażu video pochodzącym od jego autora.

   

   

  Wielkie podziękowania dla autora dodatkowego komponenetu za jego stworzenie.

   

  Autor: Redakcja Greenfields

  Szybki kontakt z nami

   Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.