10 wskazówek, które zmienią Twój sposób korzystania z Google

sposoby wyszukiwania w Google

Każdego dnia dziesiątki razy wchodzisz na Google.com lub Google.pl i za jego pomocą szukasz informacji, produktów, inspiracji, jednym słowem wszystkiego, czego w danej chwili potrzebujesz.

Tylko że nie wszystkie wyniki, które wyrzuca z siebie wyszukiwarka amerykańskiego giganta, okazują się trafne i interesujące. To nie tylko wina niedoskonałego mechanizmu, lecz także źle sprecyzowanych zapytań. Chcesz je usprawnić? Skorzystaj z poniższych wskazówek!

  1. Użyj cudzysłowu do wyszukiwania dokładnych fraz

Prosta, znana, a tak rzadko stosowana sztuczka. Jeśli chcesz, by Google znalazło w sieci frazę z użytymi przez Ciebie słowami w podanej przez Ciebie kolejności, wpisz ją w całości w cudzysłowie. I ENTER.

  1. Oznacz gwiazdką nieznane lub zmienne słowa

Mniej popularny, a bardzo przydatny trik. Wyobraź sobie, że szukasz konkretnej frazy, ale nie masz pewności co do jednego z wyrazów? Zapisz frazę w cudzysłowie, a słowo oznacz gwiazdką. Dzięki temu silnik Google będzie wiedział, który wyraz może zmienić w wynikach wyszukiwania.

  1. Użyj minusa, by odrzucić słowo z wyników wyszukiwania

Szukasz informacji o zamku błyskawicznym, jednak po wpisaniu frazy “zamek”, Google pokazuje Ci twierdzę w Malborku? Wystarczy, że wykluczysz słowo “krzyżacki”, stawiając przed nim minus.

  1. Przeszukuj konkretne strony

Jeśli potrzebujesz znaleźć na konkretnej stronie interesującą Cię informację, użyj komendy “site:domena.strony”. Przykładowo, jeśli chcesz sprawdzić, co piszemy na temat Ads, wpisz w wyszukiwarce: “site:gfields.pl” Ads.

  1. Sprawdź wiadomości sprzed 130 lat

Ciekawi Cię, czym emocjonowali się czytelnicy gazet w 1905 roku? A może chcesz wiedzieć, co pisano w prasie po wyborze Anety Kręglickiej na Miss Świata w 1989 roku? Skorzystaj z niezwykłej podstrony Google News, która zmagazynowała wydania gazet z całego świata, nawet tych, które ukazywały się w XIX wieku.

  1. Poznaj przepisy na ulubione potrawy

Opcja dostępna tylko w języku angielskim (wystarczy, że zmienisz ustawienia wyszukiwania Google). Wpisując w wyszukiwarkę nazwę swojej ulubionej potrawy, możesz przefiltrować wyniki tak, by pokazane zostały tylko takie przepisy, które zawierają określone składniki, czas gotowania i/lub kalorie. Wystarczy, że klikniesz w opcję “Search Tools”.

  1. Dowiedz się, co oznaczają skróty i słowa

Kolejna funkcja dostępna tylko w wersji angielskiej. Komenda “DEFINE:” pomoże Ci odnaleźć odpowiedź na pytanie: co oznacza dane słowo albo skrót. Chcesz dowiedzieć się, jakie wyrażenie kryje się pod znakami „#FF”? Wpisz: “DEFINE: #FF”.

  1. Przechyl Google

Funkcja może niezbyt przydatna, za to udowadniająca pomysłowość programistów Google. Otóż po wpisaniu słowa “tilt” (ang. pochylenie) strona wyszukiwarki… pochyli się w prawą stronę.

  1. Zagraj w klasyka

Pamiętasz grę “Breakout” z Atari? Teraz możesz w nią zagrać także razem z Google! Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce grafiki “Atari Breakeut”. Powodzenia!

  1. Wyszukaj zdjęcia

Chcesz dowiedzieć się, z jakiej strony pochodzi znajomo wyglądające zdjęcie, które właśnie widzisz w popularnym portalu? Wystarczy, że włączysz wyszukiwarkę grafiki Google i przeciągniesz obraz do paska wyszukiwania. Gotowe!

Źródło: http://time.com/3581399/google-search/

Potrzebujesz wsparcia w działaniach SEO? Napisz do nas!

×