Adnotacje w Google Data Studio

Adnotacje w Google Data Studio

Google Data Studio to bezpłatna usługa Google do tworzenia raportów dynamicznych bazujących na różnych źródłach danych. Stworzony raport może zostać udostępniony dowolnemu użytkownikowi. Aby zachować dobrą czytelność takiego raportu, nie powinniśmy przesadzać z ilością detali czy treści. Z tego względu z pomocą przychodzą adnotacje, które dzięki uprzejmości MeasureSchool, można teraz dodawać w prosty sposób.

Korzystając z gotowego komponentu dostępnego w "Wizualizacje i komponenty stworzone przez społeczność" można zaimplementować gotowe rozwiązanie, które po odpowiednim ostylowaniu, znacząco wspomaga tworzenie raportów w GDS. Przykładowo po najechaniu na ikonkę znaku zapytania wyświetla się dymek z komentarzem jaki wcześniej wpisaliśmy.

Przykładowa adnotacja w Google Data Studio

Przykładowa adnotacja w Google Data Studio

Opcja adnotacji w GDS pozwala wytłumaczyć część metryk w bardziej przystępny wizualnie sposób niż po prostu przez wstawianie bloku tekstu, co znacząco zwiększa czytelność i atrakcyjność takiego raportu. Co ciekawe funkcjonalność pozwala również na tworzenie adnotacji warunkowych. W jaki sposób przygotować takie adnotacje zostało wytłumaczone w poniższym instruktażu video pochodzącym od jego autora.

 

Wielkie podziękowania dla autora dodatkowego komponenetu za jego stworzenie.

Potrzebujesz wsparcia w zakresie analityki internetowej? Napisz do nas!

×