Usługa Facebook Analytics będzie dostępna jedynie do 30 czerwca 2021 roku – taką informację Facebook zamieścił w Centrum pomocy dla firm (Facebook for Business). Facebook Analytics to narzędzie, które pozwalało mierzyć i oceniać jakość i skuteczność działań podejmowanych na portalu. Analiza danych miała pomóc jak najlepiej wykorzystać możliwości, jakie daje to medium społecznościowe.

Użytkownicy Facebook Analytics do końca czerwca mają dostęp do raportów i statystyk, a także możliwość eksportowania wykresów i tabel. W celu wyeksportowania danych do pliku CSV, należy kliknąć strzałkę w prawym górnym rogu wykresu lub tabeli, które chcemy pobrać.

 

facebook analytics pobieranie wykresu w csv

Eksport wykresu do pliku CSV – Facebook Analytics

 

Wycofując tę usługę Facebook jednak nie zostawia nas z niczym, bowiem informuje o możliwości wykorzystania innych narzędzi biznesowych, aby badać i mierzyć skuteczność działań na Facebooku. Należą do nich:

  • Facebook Business Suite – jest przydatne, aby zarządzać wszystkimi kontami na Facebooku (a także Instagramie) z jednego miejsca.
  • Menedżer reklam – umożliwia tworzenie oraz zarządzanie kampaniami reklamowymi na Facebooku, a w szczególności monitorowanie ich efektywności.
  • Menedżer zadań – może być pomocny w konfiguracji i zarządzaniu narzędziami biznesowymi Facebooka (Facebook Pixel l i API konwersji Facebooka), a także w ogólnym raportowaniu podejmowanych działań.

 

Autor: Redakcja Greenfields

Szybki kontakt z nami

    Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.