Wyłączanie Google Signals z tożsamości na potrzeby raportowania

Wyłączenie Google Signals z tożsamości na potrzeby raportowania

Google Analytics 4 wprowadza nową funkcję, która pozwala nam wyłączyć opcję Uwzględnij Google Signals w tożsamości na potrzeby raportowania.

Jak wyłączyć tę opcję?

Wystarczy, że wejdziemy w panel Administracja >  Ustawienia danych > Zbieranie danych i przesuniemy suwak w polu Uwzględnij Google Signals w tożsamości na potrzeby raportowania

Ustawienia danych w GA4

Ustawienia danych w GA4

Zbieranie danych w Google Signals

Zbieranie danych w Google Signals

Kto na tym skorzysta?

Skorzystanie z tej opcji będzie dla Ciebie przydatne jeśli używasz usługi tożsamości na potrzeby raportowania z ustawieniem „Mieszana” lub „Obserwowane kategorie”. Spowoduje mniejsze prawdopodobieństwo przekroczenia wartości danych progowych. 

Co się stanie po wyłączeniu tej funkcji?

Nie uwzględnienie Google Signals w tożsamości na potrzeby raportowania pozwoli nam pominąć w raportach określone dane demograficzne i dane o zainteresowaniach, w szczególności pochodzące od zalogowanych użytkowników, którzy wyrazili zgodę ich wykorzystanie. 

Google Analytics nadal będzie zbierać dane Google Signals, aby ich na potrzeby list odbiorców i konwersji oraz udostępniać je połączonym kontom Google Ads na potrzeby remarketingu i optymalizacji stawek.

Jeśli potrzebujesz stałej opieki analitycznej, napisz do nas!

×