Prowadząc działania z zakresu online marketingu, warto wyjść od stworzenia strategii, a po jej zrealizowaniu dokonać weryfikacji i optymalizacji. Wszystko to powinno być jednak poprzedzone audytem, który pozwoli odpowiedzieć na pytania, jaka jest obecna sytuacja i w jakim kierunku powinny podążać zmiany, aby były zmianami na lepsze. To samo dotyczy audytu SXO. Co kryje się za tajemniczym skrótem SXO? Czym jest audyt SXO, z czego się składa i dlaczego jest istotny? Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

 

Spis treści:

 

Czym jest SXO?

O ile dość jasne są pojęcia SEO i User Experience, co to jest SXO, nie dla wszystkich jest oczywiste. Nic dziwnego, jest to dość nowe zagadnienie, choć doświadczone firmy zajmujące się pozycjonowaniem stron w Google, wdrażają założenia stojące za tą ideą już od dawna. SXO to skrót od Search Experience Optimization, czyli optymalizacji doświadczeń wyszukiwania. Można więc w uproszczeniu powiedzieć, że SXO to połączenie SEO i UX. Są to takie działania, które nie tylko zapewnią witrynie wysokie miejsce na liście wyników wyszukiwania i zachęcą do wejścia na stronę www, ale także skłonią go do wykonania na stronie działań, które są rzeczywistym celem właściciela serwisu czy sklepu internetowego, jak dokonanie zakupu czy kontakt z firmą przez formularz.

 

Prowadzisz biznes w sieci, a takie pojęcia jak optymalizacja, SEO, UX brzmią obco? Zapraszamy do lektury artykułów na naszym blogu i do kontaktu z nami. Chętnie rozwiejemy wszystkie wątpliwości.

 

sxo co to jest - agencja seo/sem greenfields wrocław

SXO – co to jest?

 

Jakie działania obejmuje SXO?

Działania SXO są złożone z SEO — czyli takiej optymalizacji strony internetowej, aby znalazła się ona jak najwyżej w wynikach wyszukiwania — oraz działań poprawiających UX, czyli doświadczenie użytkownika. Zestawienie tych dwóch gałęzi ma dać nam wypadkową w postaci maksymalizacji konwersji. Jednak same konwersje to w przypadku SXO nie wszystko. Liczy się także satysfakcja użytkownika – zarówno z tego, jaki wynik otrzymał po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła, jak i z doświadczeń, które spotkały go na docelowej stronie www. O to wszystko troszczyć się będzie właśnie sxo marketing. Jednak po drodze, należy skupić się także na:

 • właściwym doborze treści na stronie,
 • optymalizacji technicznej witryny,
 • poprawie interfejsu, aby udoskonalić doświadczenie użytkownika,
 • doborze skutecznych CTA (call to action).

 

na czym polega sxo - agencja seo/sem greenfields wrocław

Na czym polega SXO?

 

Audyt SXO – co to jest i jakie punkty zawiera?

Audyt pozwala określić punkt startowy dla realizacji strategii SXO. Jest połączeniem wnikliwej analizy sytuacji strony www w zakresie: SEO, UX oraz osiąganych konwersji. Specjalista przygląda się witrynie pod kątem:

 • widoczności w wynikach wyszukiwania,
 • wdrożenia dobrych praktyk SEO,
 • przejść na stronę z poziomu wyszukiwarki,
 • jakości ruchu i konwersji,
 • nawigacji w ramach witryny
 • i wielu innych, bardzo szczegółowych kwestii.

Dzięki audytowi można określić, jakie są najsłabsze punkty i jakie priorytety w kwestii SEO czy UX. Dobry audyt pozwala także odpowiedzieć na pytanie, jak poszczególne analizowane i opisywane elementy strony wpływają na realizację celów, które przed nią stoją. Pozwala to mądrze zaplanować działania – tak, aby jak najszybciej zaczęły przynosić pożądany efekt i by był on jak najtrwalszy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o audycie SXO lub chcesz, abyśmy przeprowadzili go dla Twojej strony www, skontaktuj się z nami.

 

Audyt SXO – Search Experience Optimization – dlaczego jest istotny?

Nie ma dwóch takich samych stron internetowych, podobnie jak nie ma dwóch takich samych biznesów – nawet, jeśli działają w jednej branży. Audyt SXO jest istotnym elementem planowania działań. Pozwala dostosować strategię do potrzeb w konkretnej sytuacji i wybrać spośród wszystkich dobrych praktyk SXO te, które sprawdzą się najlepiej. Ze względu na duży obszar, który porusza audyt, warto zlecić go profesjonalistom.

 

Czy warto inwestować w SXO?

Jeśli efektem działań SXO ma być zwiększenie konwersji, to odpowiedź brzmi: tak! Większa konwersja to większa sprzedaż i lepszy zwrot z zainwestowanych środków. Na SXO składają się poszczególne elementy, które czasami w witrynie są realizowane “atomowo”. Podchodząc do nich kompleksowo i skupiając się na celu, można osiągnąć dużo lepsze rezultaty w postaci np. większej sprzedaży. Dodatkowo zyskuje się zadowolonego klienta, który mając pozytywne doświadczenia z wizyty na stronie, chętniej na nią powróci w przyszłości.

 

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł i widzisz w SXO szansę dla swojej firmy, zapraszamy do kontaktu. Greenfields to agencja SEO/SEM z Wrocławia zajmująca się pozycjonowaniem stron. Wspieramy biznesy z różnych zakątków Polski i świata, aby jeszcze skuteczniej działały w internecie. Dbamy, by Twój biznes odniósł sukces w świecie online. Jeśli jesteś ciekaw, jak pracujemy i widzisz obszary do wspólnych działań, skontaktuj się z nami!

 

Autor: Redakcja Greenfields

Szybki kontakt z nami

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.