Dostosuj się do klienta

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest pokazywanie swojego biznesu w internecie z jak najlepszej strony. I nie chodzi tu tylko o samo istnienie w sieci, lecz także (a nawet przede wszystkim) o aktywne dbanie i uaktualnianie jego wizytówki. Około 95% osób wyszukuje potrzebne im produkty oraz usługi przy wykorzystaniu Google, które od niedawna prezentuje im dodatkowo wyniki w postaci mapy z listą najlepiej prowadzonych wizytówek Google Moja Firma. Decyzja o wyborze firmy, na której stronę wejdą podejmowana jest w bardzo krótkim czasie. I jak łatwo wydedukować wybierają te, które najlepiej się prezentują oraz są najwyżej oceniane.

 

Jakie daje nam korzyści?

Dzięki wizytówce Google Moja Firma można w skuteczny sposób informować o usługach swojego przedsiębiorstwa. Google wynagradza najlepiej prowadzone wizytówki, pozycjonując je na samej górze wyszukiwarki, co znacznie zwiększa ilość odwiedzających te firmy klientów.

Wymieńmy więc wszystkie korzyści, jakie niesie za sobą ten sposób reklamy:

  • uproszczone dotarcie do klientów,
  • większa widoczność na rynku lokalnym,
  • niższe koszty pozycjonowania strony – nawet o 90%!,
  • ułatwienie kontaktu,
  • ruch organiczny większy o 30%.

 

Poznaj naszą ofertę pozycjonowania wizytówki TUTAJ

 

Ujmijmy więc sprawę obrazowo

Fraza „stomatolog wrocław” jest wpisywana w Google średnio 1900 razy miesięcznie Wywnioskować z tego można, że nikt nie polecił tym ludziom żadnego dentysty i muszą szukać go na własną rękę. Po wpisaniu frazy, wyświetla im się to, co widać poniżej:

Jaki jest efekt?

 

W oczy od razu rzucają się wizytówki trzech gabinetów. Statystyki pokazują, że większość osób woli kliknąć jedną z wizytówek aniżeli “suchy” link, który znajduje się powyżej lub poniżej. Dzieje się tak, ponieważ przy wizytówce znajdujemy opinie, oceny, numer telefonu, stronę internetową oraz bezpośredni dojazd, co sprawia, że te firmy wyglądają bardziej profesjonalne niż inne i budzą większe zaufanie wśród wyszukujących.

Trzeba więc prowadzić wizytówkę własnej firmy tak, by pokazywała się na pierwszym lub drugim miejscu. Dzięki temu możemy dotrzeć do 1900 potencjalnie zainteresowanych osób.

 

Poznaj naszą ofertę pozycjonowania wizytówki TUTAJ

Jak to działa?

W tym celu należy dbać o nią tak samo, jak o stronę internetową czy profil firmy na Facebooku. Google, chcąc stworzyć swoją społeczność, “wynagradza” najlepiej prowadzone wizytówki poprzez pozycjonowanie ich na samej górze wyszukiwarki.

 

Na pozycjonowanie wizytówki wpływają m.in.:

– odpowiedni opis firmy,

– zdjęcia oraz ich dodawanie,

– aktualizowanie godzin otwarcia np. w czasie świąt,

– dodawanie artykułów,

– otrzymywanie opinii od użytkowników posiadających status “lokalnego przewodnika”,

– odpowiadanie na opinie,

– ciągłe śledzenie algorytmu Google i dostosowywanie do niego wizytówki.

 

Dodatkowo wszystko to trzeba robić konsekwentnie w dłuższym okresie czasu (przez 2-4 miesiące), ponieważ Google musi widzieć, że naprawdę o to dbamy – nienaturalne aktywności mające na celu szybko wypozycjonować wizytówkę będą blokowane lub mniej widoczne.

 

Zlecić czy działać na własną rękę?

To zależy.

Jeżeli mamy wystarczająco klientów i chcemy jedynie zadbać jedynie o ładną wizytówkę naszej firmy która będzie informować o naszych usługach to jesteśmy w stanie dojść do tego na własną rękę – czynności które w tym celu trzeba wykonać podaliśmy powyżej. Natomiast jeśli chcemy użyć wizytówki do pozyskania większej ilości klientów warto zastanowić się, czy nie lepiej zlecić tego zadania firmie zewnętrznej, która z pozycjonowaniem wizytówek Google Moja Firma ma do czynienia na co dzień.

 

Trochę reklamy 😉

Podobnie jak w przypadku biur rachunkowych, które prowadzą księgowość większości zakładów, jesteśmy firmą wykonującą tego typu zlecenia. Znamy bowiem wartość czasu przedsiębiorców i wiemy, że nauka posługiwania się nowym narzędziem trochę go zajmuje.

Jako Greenfields profesjonalnie zajmujemy się pozycjonowaniem wizytówek lokalnych biznesów, a klienci są bardzo zadowoleni z efektów naszej pracy. Przyznają, że od kiedy zainwestowali w wizytówki GMF znacznie zwiększyła się liczba telefonów od osób zainteresowanych ich usługami.

Szybki kontakt z nami

    Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.