Jak przyciągnąć do siebie klientów, czyli o Wizytówce Google Moja Firma słów kilka

Wizytówki Google Moja Firma to jedna z najtańszych możliwości dotarcia do Klientów w Internecie. Wizytówki Google są skutecznym sposobem reklamy zarówno dla lokalnych biznesów, jak i dla sieci firm (np. franczyzowych bądź korporacji). Odpowiednio zoptymalizowany profil GMB wpłynie na dobry wizerunek firmy, większe zainteresowanie produktami i usługami oraz na zwiększenie współczynnika konwersji. W Greenfields profesjonalnie zajmujemy się tym od długiego czasu. Postanowiliśmy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem, nagrywając serię filmów o wizytówkach Google Moja Firma. Znajdziesz je na tej playliście.

Dostosuj się do Klienta

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest pokazywanie swojego biznesu w Internecie z jak najlepszej strony. I nie chodzi tu tylko o samo istnienie w sieci, lecz także (a nawet przede wszystkim) o aktywne dbanie i uaktualnianie jego wizytówki. Około 95% osób wyszukuje potrzebne im produkty oraz usługi przy wykorzystaniu Google, które od niedawna prezentuje im dodatkowo wyniki w postaci mapy z listą najlepiej prowadzonych wizytówek Google Moja Firma. Decyzja o wyborze firmy, na której stronę wejdą, podejmowana jest w bardzo krótkim czasie. I jak łatwo wydedukować, wybierają te, które najlepiej się prezentują oraz są najwyżej oceniane. Więcej o opiniach na profilach Google Moja Firma dowiesz się w tym wideo.

Jakie korzyści daje wizytówka Google Moja Firma

Dzięki wizytówce Google Moja Firma można w skuteczny sposób informować o usługach swojego przedsiębiorstwa. Google wynagradza najlepiej prowadzone wizytówki, podejmujących regularne działania, pozycjonując je na samej górze wyszukiwarki, co znacznie zwiększa ilość odwiedzających te firmy klientów. Posłuchaj o tym, jak odpowiednio dodawać informacje na profilu GMB.

Wymieńmy więc korzyści, jakie niesie za sobą ten sposób reklamy:

  • uproszczone dotarcie do klientów,
  • większa widoczność na rynku lokalnym,
  • niższe koszty pozycjonowania strony,
  • ułatwienie kontaktu z klientami,
  • większy ruch organiczny
  • zwiększenie konwersji.

Jak wygląda wizytówka GMB w wynikach wyszukiwania

Fraza „stomatolog Wrocław” jest wpisywana w Google tysiące razy miesięcznie. Wywnioskować z tego można, że nikt nie polecił tym ludziom żadnego dentysty i muszą szukać go na własną rękę. Po wpisaniu frazy, wyświetla im się to, co widać poniżej. Im lepiej zoptymalizowany i prowadzony profil Google Moja Firma, tym wyżej w wynikach wyszukiwania można się znaleźć.

wizytówki google profil google moja firma

Wyniki wyszukiwania - profile Google Moja Firma

Jaki jest efekt?

W oczy od razu rzucają się wizytówki trzech gabinetów. Statystyki pokazują, że większość osób woli kliknąć jedną z wizytówek aniżeli “suchy” link, który znajduje się powyżej lub poniżej. Dzieje się tak, ponieważ przy wizytówce znajdujemy opinie, oceny, numer telefonu, stronę internetową oraz bezpośredni dojazd, co sprawia, że te firmy wyglądają bardziej profesjonalne niż inne i budzą większe zaufanie wśród wyszukujących.

Trzeba więc prowadzić wizytówkę własnej firmy tak, by pokazywała się na pierwszym lub drugim miejscu. Dzięki temu możemy dotrzeć do tysięcy potencjalnie zainteresowanych osób.

Poznaj naszą ofertę pozycjonowania wizytówki TUTAJ

Jak działają profile Google Moja Firma

W tym celu należy dbać o nią tak samo, jak o stronę internetową czy profil firmy na Facebooku, należy prowadzić regularne działania i dbać o aktualność danych. Zapoznaj się z 7 dobrymi praktykami na wizytówkach GMB. Google, chcąc stworzyć swoją społeczność, “wynagradza” najlepiej prowadzone wizytówki poprzez pozycjonowanie ich na samej górze wyszukiwarki.

Na pozycjonowanie wizytówki wpływają m.in.:

– odpowiedni opis firmy,

zdjęcia oraz ich dodawanie,

– aktualizowanie godzin otwarcia np. w czasie świąt,

dodawanie artykułów,

– otrzymywanie opinii od użytkowników posiadających status “lokalnego przewodnika”,

– odpowiadanie na opinie,

– ciągłe śledzenie algorytmu Google i dostosowywanie do niego wizytówki.

Dodatkowo wszystko to trzeba robić konsekwentnie w dłuższym okresie czasu (przez 2-4 miesiące), ponieważ Google musi widzieć, że naprawdę o to dbamy – nienaturalne aktywności mające na celu szybko wypozycjonować wizytówkę będą blokowane lub mniej widoczne.

Zlecić czy działać na własną rękę?

To zależy.

Jeżeli mamy wystarczająco klientów i chcemy jedynie zadbać jedynie o ładną wizytówkę naszej firmy, która będzie informować o naszych usługach, to jesteśmy w stanie dojść do tego na własną rękę – czynności, które w tym celu trzeba wykonać podaliśmy powyżej. Więcej na ten temat znajdziesz na naszym kanale na YouTube. Natomiast jeśli chcemy użyć wizytówki GMB do pozyskania większej ilości klientów warto zastanowić się, czy nie lepiej zlecić tego zadania firmie zewnętrznej, która z pozycjonowaniem wizytówek Google Moja Firma ma do czynienia na co dzień.

W Greenfields znamy wartość czasu przedsiębiorców i wiemy, że nauka posługiwania się nowym narzędziem trochę go zajmuje. Od wielu lat profesjonalnie zajmujemy się pozycjonowaniem wizytówek lokalnych biznesów, a nasi Klienci są bardzo zadowoleni z efektów naszej pracy. Przyznają, że od kiedy zainwestowali w wizytówki GMF, znacznie zwiększyła się liczba telefonów od osób zainteresowanych ich usługami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pozycjonowania na mapach Google, skontaktuj się z nami. Możesz także zamówić wycenę swojej wizytówki Google My Business.

×