July 2021 Google Core Update – aktualizacja algorytmu Google

July 2021 Core Update

Z początkiem lipca wystartowała kolejna aktualizacja algorytmu Google July 2021 Core Update. O rozpoczęciu wdrażania zmian dowiedzieliśmy się z twittera Google SearchLiaison. Dostaliśmy też informację, że wprowadzenie lipcowej aktualizacji Google może potrwać 1 do 2 tygodni.

july 2021 core update google

Informacja o lipcowej aktualizacji algorytmu Google [źródło: twitter.com]

Google Core Algorithm Update to aktualizacja algorytmu Google wprowadzana kilka razy w roku, podczas której Google wdraża zmiany w systemach i algorytmach wyszukiwania.

Każdy update ma na celu - zgodnie z misją Google - zapewnienie użytkownikom trafnych i wiarygodnych treści, a co za tym idzie - poprawę jakości wyników wyszukiwania i usprawnienie działania systemów i algorytmów.

Wprowadzane zmiany są szczególnie znaczące dla właścicieli witryn, czy specjalistów SEO. Niektóre strony internetowe mogą odnotować wzrosty bądź spadki wizyt użytkowników, lub zmiany w pozycjach w rankingu wyszukiwania. Jednak Google zaleca, aby przy każdej aktualizacji, skupić się po prostu na dostarczaniu treści jak najlepszej jakości - to on jest najważniejszy dla algorytmów wyszukiwarki.

W trakcie wdrażania July 2021 Core Update warto śledzić analitykę stron i statystyki widoczności na bieżąco, aby zobaczyć, czy aktualizacja przyniesie dla naszych witryn jakieś zmiany.

Potrzebujesz wsparcia w działaniach SEO? Napisz do nas!

×