Nowości w Google Analytics 4

Google Analytics4 - nowości

Google Analytics 4 to nowa wersja popularnego narzędzia analitycznego firmy Google, która oferuje wiele nowych funkcji i możliwości dla użytkowników. W tym artykule przedstawimy krótki przewodnik po Google Analytics 4, opisując nowości i zmiany w porównaniu do poprzedniej wersji.

Wśród najważniejszych zmian w Google Analytics 4 należy wymienić nowe sposoby mierzenia konwersji, ulepszony tracking użytkowników, poprawione raportowanie zdarzeń, a także bardziej rozbudowany system analizy danych (raporty eksploracji). Jedną z głównych zalet Google Analytics 4 jest nowy sposób mierzenia konwersji, który pozwala na bardziej szczegółowe określenie, jakie działania na stronie przyczyniły się do finalnego celu użytkownika, czyli np. zakupu produktu. Dzięki temu można dokładniej monitorować zachowania użytkowników i podejmować bardziej trafione decyzje marketingowe.

Inną ważną zmianą w Google Analytics 4 jest ulepszony tracking użytkowników. W nowej wersji narzędzia identyfikacja użytkownika może odbywać się za pomocą unikalnego identyfikatora (user ID), który jest przypisywany do użytkownika na podstawie jego logowania. Dzięki temu można łatwiej śledzić jego aktywność na stronie, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzysta. Można też wykorzystać Google Signals i inne metody. 

Przeczytaj również: Google skonfiguruje za nas GA4

W Google Analytics 4 poprawiono także raportowanie zdarzeń, czyli śledzenie akcji użytkowników na stronie, takich jak kliknięcie w przycisk, odtworzenie filmu czy przewinięcie strony. Nowa wersja narzędzia oferuje bardziej zaawansowane raporty zdarzeń, które pozwalają na dokładniejsze określenie, jakie działania na stronie były najskuteczniejsze i przyczyniły się do finalnego celu użytkownika.

Oprócz wyżej wymienionych zmian, Google Analytics 4 oferuje także bardziej rozbudowany system analizy danych. W nowej wersji narzędzia istnieje możliwość tworzenia bardziej złożonych segmentów użytkowników, dzięki czemu można dokładniej określić grupy odbiorców i dostosować działania marketingowe do ich potrzeb.

Podsumowując, Google Analytics 4 to narzędzie, które oferuje wiele nowych funkcji i możliwości dla jego użytkowników. Jeszcze więcej ciekawych i przydatnych informacji przeczytasz tutaj:

 

Google Analytics 4 – nowy rozdział w analityce

 

 

×