SEO nie jest zestawem magicznych sztuczek, ale przemyślanych, długofalowych działań, które sprawią, że strona będzie przyjazna użytkownikom i wyszukiwarce. Na przeszkodzie skuteczności pozycjonowania zwykle stoją powszechnie popełniane błędy. Warto je poznać, by wiedzieć, czego unikać, aby strona osiągała wysokie pozycje w Google.

 

Spis treści:

 

Błąd nr 1: Niska jakość contentu na stronie www

Na właściwe pozycjonowanie stron internetowych największy wpływ mają zamieszczone na nich treści. Minęły już czasy precli, czyli bardzo niskiej jakości artykułów, których jedynym zadaniem było nasycenie witryny słowami kluczowymi. Unikalne treści to nie te, które powstają w generatorze synonimów, ale napisane przez specjalistę, z myślą o konkretnej stronie internetowej i jej użytkownikach. Jeśli treści nie będą interesujące dla czytelnika, to z dużym prawdopodobieństwem nie zostaną uznane za wartościowe przez algorytm wyszukiwarki.

 

Błąd nr 2: Nieodpowiednio dobrane słowa kluczowe

Pozycjonowanie, czyli SEO, to także dbałość o dobór właściwych słów kluczowych. Nieodpowiednie dla konkretnej branży czy witryny frazy, mogą zrujnować nawet najstaranniej dopracowane działania. Słowa kluczowe nie powinny być zbyt ogólne. Muszą być jak najlepiej dopasowane do tego, co użytkownik znajdzie na stronie internetowej.

 

Błąd nr 3: Przesycenie treści słowami kluczowymi

Co za dużo, to nie zdrowo – ta zasada dotyczy także liczby słów kluczowych użytych w witrynie. Najbardziej skuteczne są działania organiczne, czyli jak najbardziej naturalne. Zbyt duża liczba słów kluczowych sprawia, że treści na stronie są trudne w odbiorze dla czytelników. Także algorytm odczytuje je jako sztuczne i takie, których głównym celem jest poprawa widoczności strony w wyszukiwarce. W efekcie przynosi to odwrotny skutek.

 

Błąd nr 4: Brak optymalizacji strony

Wolne ładowanie strony, brak wersji mobilnej, skomplikowana struktura, nieprawidłowe przekierowania, brak optymalizacji meta danych – to wszystko negatywnie wpływa na pozycję strony internetowej w wyszukiwarce. Przed rozpoczęciem działań SEO warto przyjrzeć się technicznej warstwie witryny i poprawić ją tak, aby była jak najbardziej przyjazna dla użytkowników i wyszukiwarki. Często spotykanym problem jest niepoprawne wykorzystanie elementów semantycznych strony np. nagłówków.

 

Błąd nr 5: Brak analizy podejmowanych działań i… cierpliwości

O dobrym prowadzeniu działań SEO świadczy ich skuteczność. A skuteczności nie można określić bez dokładnej analizy tego, co zostało zrobione i w jakim czasie przyniosło efekty. Analiza pozwala też wykryć i szybko wyeliminować ewentualne błędy. Warto też pamiętać, że pozycjonowanie strony internetowej to proces długofalowy. Podejmowanym działaniom warto przyglądać się regularnie, ale raczej nie przyniosą one oczekiwanych efektów w ciągu miesiąca czy dwóch.

 

Najczęstsze błędy SEO

Najczęstsze błędy popełniane w działaniach SEO

 

Podsumowanie

Oczywiście możliwych do popełnienia błędów przy pozycjonowaniu stron www jest o wiele więcej. Jednak poprawa choćby kilku wymienionych w artykule aspektów będzie miała dobry wpływ na pozycję strony w wyszukiwarce.
Jeśli zastanawiasz się, jak poprawić widoczność swojej strony, zapraszamy do kontaktu! Nasze działania przekładają się na realne korzyści naszych Klientów. Sukces naszego Klienta jest naszym sukcesem!

 

Sukces SEO oparty o analizę widoczności w Senuto

Sukces SEO oparty o analizę widoczności w Senuto

Szybki kontakt z nami

    Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.