Shoper przejął 100% udziałów w spółce Shoplo

Połączenie Shopera i Shoplo

Shoper, właściciel najpopularniejszej w Polsce platformy dla rynku e-commerce - oprogramowania do prowadzenia sklepu internetowego, przejął 100% udziałów w spółce Shoplo. Shoper oferuje swoje usługi w formie abonamentu — posiada zróżnicowane pakiety, które pozwalają na dopasowanie danego rozwiązania do specyfiki i wielkości danego biznesu.

Shoper przejął klientów, umowy, partnerstwa biznesowe, a także zyskał prawo do domen internetowych i samej marki Shoplo. Ze względu na to, że posiada już nowoczesną platformę oraz dobrze zorganizowaną strukturę, nie przejął od Shoplo technologii oraz pracowników. Zatem dla wszystkich sklepów internetowych działających do tej pory na platformie Shoplo, nastąpi połączenie i migracja na platformę Shoper.

Shoplo to także właściciel platformy e-commerce działającej w modelu SaaS (Software as a Service), powstałej w 2021 roku. Z oprogramowania korzysta około 4700 sklepów, z czego większość posiada asortyment w kategoriach ubrania, dzieci i hobby.

Prezes firmy Shoper, Marcin Kuśnierz zapewnił, że „spodziewane są liczne synergie wynikające z tej transakcji, ponieważ Shoper i Shoplo adresowały swoimi rozwiązaniami ten sam fragment rynku [...]. Klienci już wkrótce będą korzystali z tej samej nowoczesnej platformy i wielokanałowej obsługi klienta”.

Masz sklep na platformie Shoper bądź Shoplo i potrzebujesz wsparcia w SEO? Napisz do nas!

×