Kody odpowiedzi HTTP, problemy sieciowe i błędy DNS – nowy, szczegółowy przewodnik od Google

Kody odpowiedzi HTTP

Google opublikował nowy przewodnik, w którym dokładnie opisane są kody odpowiedzi HTTP, problemy sieciowe i błędy DNS oraz ich wpływ na to, jak Twoja witryna radzi sobie w wyszukiwarce Google.

Dostęp do pełnego dokumentu znajdziesz w Centrum wyszukiwarki Google lub pod tym linkiem: https://developers.google.com/search/docs/advanced/crawling/http-network-errors

O czym dokładnie przeczytasz w nowym dokumencie od Google? Opisanych jest tu przede wszystkich 20 najważniejszych kodów odpowiedzi HTTP, a także najbardziej widoczne błędy sieciowe i DNS.

Kody odpowiedzi HTTP możemy odnaleźć w pięciu kategoriach. Pierwsza cyfra kodu wskazuje na to, do jakiej kategorii należy dany kod:

  • 2xx (success) - Googlebot odwiedza stronę, pobiera treść i przekazuje ją do indeksowania. Należy jednak pamiętać, że 2xx nie gwarantuje indeksacji - oznacza po prostu, że nie napotkano żadnych błędów.
  • 3xx (redirects) - kody przekierowań. Co istotne, Googlebot śledzi do 10 tzw. “skoków” - jeśli w trakcie tej próby treść nie zostanie odebrana, w raporcie Stan w indeksie w Google Search Console zostanie pokazany błąd przekierowania.
  • 4xx (client errors) - kody błędu klienta. Strony, które zwracają kod 4xx, nie są brane pod uwagę przy indeksowaniu.
  • 5xx (server errors) - kody błędu po stronie serwera.

Oprócz dokładnego opisu kodów statusu HTTP Google opisał również sposoby na debugowanie problemów sieciowych i błędów DNS.

Pełny dokument znajdziesz tutaj. Jest on szczególnie przydatny dla właścicieli witryn, developerów, a także specjalistów SEO.

Przeczytaj także:

Pozycjonowanie lokalne – jak zdobyć nowych klientów dla lokalnych biznesów

Potrzebujesz wsparcia w technicznym SEO? Napisz do nas!

×