Zagrożeni przez wyszukiwarki

Użytkownicy wyszukiwarek narażeni na przekierowania strony

Firma McAfee opublikowała raport, którego współautorem jest Ben Edelman, badacz oprogramowania szpiegowskiego, w którym przedstawia zagrożenia ze strony wyszukiwarek internetowych.

Użytkownicy wyszukiwarek narażeni na przekierowania strony

Użytkownicy wyszukiwarek (Google, Yahoo!, MSN, AOL i Ask) są narażeni na ryzyko przekierowania strony. Badanie prowadzone od stycznia do kwietnia 2006 r. wykazało, że nawet wyszukiwanie popularnych słów wiąże się z niebezpieczeństwem. Niebezpieczne strony mogły stanowić nawet 72% niektórych zapytań takich jak „free screensavers”, „digital music”, „popular software”, czy „singers”. Badanie zrealizowane zostało dzięki zespołowi niedawno przejętej przez McAfee firmy SiteAdvisor. Zespół ten dysponuje narzędziem SiteAdvisor dostępnym bezpłatnie w Internecie, które ocenia przez zautomatyzowane testy stopień zagrożenia danej strony. Narzędzie bierze pod uwagę exploity, oprogramowanie szpiegowskie, reklamowe, pop-up, czy potencjalnie niebezpieczne oprogramowanie i formularze do wysyłania emaili.

Co więcej, raport wykazał, że nawet wyniki sponsorowane – płatne przez reklamodawców – są bardziej niebezpieczne niż niesponsorowane. Średnio 8,5% odnośników sponsorowanych kierowało do stron niebezpiecznych – w porównaniu do 3,1% w przypadku wyników, które nie były sponsorowane.

Potrzebujesz wsparcia w działaniach SEO? Napisz do nas!

×