PCC-Cert

Nazwa firmy: PCC-Cert
Strona WWW:  www.pcc-cert.pl
Branża:
Opis: PCC-Cert Sp. z o. o. Sp. K. to nowoczesna organizacja z tradycjami. Spółka jest akredytowaną jednostką certyfikacyjną, zajmującą się m.in. certyfikacją systemów zarządzania.
150
%
wzrostu liczby użytkowników
162
%
wzrostu liczby sesji

Opis Klienta

PCC-Cert Sp. z o. o. Sp. K. to nowoczesna organizacja z tradycjami. Spółka jest akredytowaną jednostką certyfikacyjną, zajmującą się m.in. certyfikacją systemów zarządzania.

Stan pierwotny

Rozpoczynając działania pod koniec 3 kwartału 2019 roku zobaczyliśmy stronę, która na pierwszy rzut oka nie wyglądała źle. Można było odnieść wrażenie, że ktoś wcześniej podejmował na niej jakieś działania, jednak wymagały one usprawnień.

Cel

Naszym głównym celem było zwiększenie ruchu organicznego oraz widoczności serwisu, co miało przełożyć się na możliwość dotarcia do nowych Klientów.

Działania

Rozpoczynając pracę skupiliśmy się na analizie całego serwisu. Pierwsze wrażenie, dotyczące stanu pierwotnego strony, okazało się błędne - przygotowaliśmy obszerne zalecenia optymalizacyjne, których celem było doprowadzenie serwisu do pożądanego stanu. Szczególnie zaskoczył nas profil linków, który zawierał domeny wątpliwej jakości. Podczas działań przeanalizowaliśmy dokładnie ten obszar i postanowiliśmy zrzec się domen, które naszym zdaniem mogły wpływać negatywnie na działania związane z pozycjonowaniem witryny.

Efekty

Na początku współpracy w TOP10 znajdowało się około 110 fraz, natomiast w TOP3 jedynie 17 fraz. Po półtora roku pracy nad optymalizacją i pozycjonowaniem serwisu, wzrost ilości fraz nastąpił odpowiednio do 295 w TOP10 i 70 w TOP 3.

pcc cert frazy na pozycji top10 senuto

Ilość fraz w Top10

pcc cert frazy na pozycji top3 senuto

Ilość fraz w Top3

Ponadto, porównując pierwsze dwa miesiące 2021 roku do stycznia i lutego 2020 roku, odnotowaliśmy ponad 162% wzrostu w ilości sesji i ponad 151% w ilości użytkowników.

przyrost widoczności serwisu pcc cert nowi użytkownicy

Przyrost widoczności serwisu - nowi użytkownicy

trend widoczności serwisu pcc cert

Trend widoczności serwisu

×