Betafence

Nazwa firmy: Betafence
Strona WWW:  sklep.betafence.pl
Branża:
współpraca Greenfields i Betafence
Opis: Betafence – strona ogradzamy.pl - to producent ogrodzeń. Betafence z sukcesem działa w Polsce, a ponadto podbija rynek światowy. Strona Ogradzamy.pl zapewnia pełne wsparcie edukacyjne i doradcze w momencie samego wyboru ogrodzenia, a także jego utrzymania. Na stronie znajduje się wiele inspiracji, przykładów realizacji oraz poradników, które pokazują, jak krok po kroku samemu przejść przez procedurę montażu danego systemu.
50
%
wzrostu ilości sesji
51
%
wzrostu ilości użytkowników

Opis Klienta

Betafence – strona ogradzamy.pl - to producent ogrodzeń. Betafence z sukcesem działa w Polsce, a ponadto podbija rynek światowy. Strona Ogradzamy.pl zapewnia pełne wsparcie edukacyjne i doradcze w momencie samego wyboru ogrodzenia, a także jego utrzymania. Na stronie znajduje się wiele inspiracji, przykładów realizacji oraz poradników, które pokazują, jak krok po kroku samemu przejść przez procedurę montażu danego systemu.

Cel

Analiza serwisu betafence.pl pokazała, że jest to część strony korporacyjnej, przez co nie była wówczas dostosowana do pozycjonowania na lokalnym rynku. Uznaliśmy, że najlepszym krokiem będzie stworzenie dedykowanego serwisu na polski rynek – tak powstała strona ogradzamy.pl. Zmiana serwisu była nie lada wyzwaniem, które udało się osiągnąć z sukcesem. Celem było przede wszystkim stworzenie portalu eksperckiego, zbudowanie społeczności, a przez to wzrost widoczności serwisu, zwiększenie ruchu organicznego oraz utrzymywanie wysokich pozycji.

Działania

Proces rozpoczęliśmy od analizy serwisu, kompleksowego audytu SEO i przygotowania strategii działań. Przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy zmianę serwisu na nowy, po czym zajęliśmy się działaniami optymalizacyjnymi. Należało do nich oczywiście pozycjonowanie strony (optymalizacja on-site), optymalizacja serwisu, zwiększanie ruchu organicznego, optymalizacja profilu linkowania oraz bieżące doradztwo SEO. Skupiliśmy się także na tworzeniu wysokiej jakości treści edukacyjnych oraz typu „zrób to sam”, które wyróżniały Betafence wśród konkurencji. Oprócz tego staraliśmy się podejść do tematu holistycznie, bowiem aktywnie uczestniczyliśmy w procesie kampanii Google Ads, prowadzeniu profilu na Facebooku, także w selekcji i doborze treści.

Efekty

Ruch organiczny

Strona ogradzamy.pl charakteryzuje się bardzo ważną w tej branży sezonowością, największy ruch organiczny jest w okresie kwiecień-maj. Skupialiśmy się więc na systematycznym zwiększaniu tego ruchu.

wzrost ruchu organicznego ogradzamy pl

Wzrost ruchu organicznego serwisu Orgadzamy.pl

W okresie prowadzonych działań notowaliśmy systematyczne wzrosty: ponad 50% wzrostu w ilości sesji i ponad 51% wzrostu w ilości użytkowników.

trend widoczności serwisu ogradzamy 2019 2020

Trend widoczności serwisu Ogradzamy.pl

nowi użytkownicy przyrost widoczności serwisu ogradzamy

Nowi użytkownicy - przyrost widoczności serwisu Ogradzamy.pl

Widoczność strony

Od początku współpracy notowaliśmy stabilny wzrost widoczności. W momencie nasycenia rynku i zdobycia szerokiego wachlarza fraz, systematycznie utrzymywaliśmy wysokie pozycje, nie pozwalając się wyprzedzić konkurencji.

frazy w top 10 ogradzamy

Frazy w Top10 - Ogradzamy.pl

frazy w top3 ogradzamy

Frazy w Top3 - Ogradzamy.pl

Profil linków

Oprócz efektów wzrostu widoczności możemy zauważyć, że dzięki optymalizacji strona ogradzamy.pl posiada czysty profil linków. Większość z nich skupia się na brandzie, wzmacniając go.

profil linków ogradzamy

Profil linków - Ogradzamy.pl

×