Google obrońcą neutralnej sieci?

Google chce neutralną sieć

Google planowało „układ” z dostawcami usług internetowych

Według pierwszych informacji Google zamierzało stanąć po drugiej stronie barykady (vide reportaż dziennikarza Cade'a Metza z TheRegister).

Google planowało „układ” z dostawcami usług internetowych, kontrolującymi transfer generowany przez ich klientów. Jednakże, podobnie jak w przypadku działań proekologicznych (energia do serwerowni z odnawialnych źródeł), obrało bardziej przyjazną twarz.

Idealistyczne podejście zwyciężyło i wg ostatnich deklaracji gigant zdecydowanie stanął po stronie sieciowej neutralności. Planowane jest przygotowanie zestawu narzędzi, pozwalających na osobiste sprawdzenie, czy połączenia internetowe nie są ograniczane przez ISP.

To już nie tylko słowa, ale jednoznaczna deklaracja wypowiedziana podczas panelu na Santa Clara University przez Richard 'a Whitt'a dyrektora do spraw polityki Google:
„Pracujemy nad przygotowaniem oprogramowania, które pozwoli użytkownikom wykrywać, co się dzieje z ich połączeniem internetowym, tak by mogli poinformować swoich dostawców Internetu, że nie są zadowoleni, gdy ktoś ogranicza ich dostęp do pewnych usług”.
Na razie brak jednoznacznych deklaracji sugerujących kiedy nowa polityka miałaby wejść w życie.

Potrzebujesz wsparcia w działaniach SEO? Napisz do nas!

×