Promocja filmów w YouTube

Pozycjonowanie video, kampanie płatne Ads

Pozycjonowanie video to szereg działań zmierzających do zwiększenia widoczności organicznej filmu w wyszukiwarce YouTube oraz wyszukiwarce video w Google.

Promocja kanału YouTube

Optymalizacja filmów w YouTube

Działania off-site

Kampanie płatne video

Strategia pozycjonowania filmów w serwisie YouTube

 

YouTube jest popularnym kanałem dotarcia do ogromnej liczby odbiorców. Duży potencjał drzemiący w filmach video umieszczanych na platformie YouTube stanowi o tym, że coraz więcej użytkowników decyduje się na ich publikację.

Ilość użytkowników w YouTube (styczeń 2021)

Ilość użytkowników w YouTube (styczeń 2021) źródło: https://www.youtube.com/intl/pl/about/press/

Pozycjonowanie video to szereg działań SEO zmierzających do zwiększenia widoczności organicznej filmu w wyszukiwarce YouTube oraz wyszukiwarce video w Google.

Samo wgranie filmu wraz z tytułem nie zapewni mu wysokiej pozycji – my wiemy co zrobić, aby zwiększyć jego zasięg i chętnie Ci w Tym pomożemy.

 

Od SEO do video

Tak jak w przeglądarce Google, tak również w wyszukiwarce dostępnej na platformie YouTube działają mechanizmy indeksujące. Mechanizmy te na podstawie kilkuset różnych czynników ustalają ranking poszczególnych filmów. SEO (ang. Search Engine Optimization) to działania, jakie podejmujemy w celu podniesienia widoczności danego filmu w wynikach organicznych.

Optymalizacja Twojego kanału oraz filmów w serwisie YouTube zawsze wcześniej poprzedzona jest dogłębną analizą fraz kluczowych. To pozwala określić nam tematykę filmów i w odpowiedni sposób zoptymalizować je pod popularne wyszukiwania. Działamy na liczbach, a nie na przypuszczeniach.

Ilość godzin obejrzanych dzeinnie w YouTube (styczeń 2021)

Ilość godzin obejrzanych dziennie w YouTube (styczeń 2021) źródło: https://www.youtube.com/intl/pl/about/press/

Co jeszcze robimy?  Zajmujemy się tytułami, opisami czy transkrypcją filmów. Wspomożemy Cię w optymalnym przygotowaniu nowych filmów, tak aby od samego początku pracowały one na swoją pozycję w sposób skuteczny.

Poza działaniami w serwisie YouTube warto również poszerzać zasięg filmów poprzez działania na innych serwisach internetowych. Dobrze przygotowana i realizowana strategia zapewni wysoką skuteczność działań.

 

Jaka będzie wartość dodana?

Zastanawiasz się, jakie będą korzyści z pozycjonowania w YouTube? Już odpowiadamy:

 • zwiększymy ilość wyświetleń Twoich filmów i ich miniatur,
 • przekierujemy część użytkowników z serwisu YouTube bezpośrednio do Twojej strony internetowej,
 • wzmocnimy wizerunek Twojej firmy i brandu,
 • pobudzimy społeczność do aktywnego komentowania filmów,
 • pośrednio spowoduje to zwiększenie sprzedaży lub leadów w Twoim biznesie, albo po prostu zapewni odpowiednią edukację grup odbiorców.
Trend ilości wyświetleń pozycjonowanych filmów w serwisie YouTube

Trend ilości wyświetleń pozycjonowanych filmów w serwisie YouTube dla jednego z naszych Klientów

 

 Płatne kampanie Google Ads w YouTube

Prace nad pozycjonowaniem video mogą być uzupełnione o płatne działania promocyjne w usłudze Google Ads. Dzięki temu uzyskamy efekt synergii pomiędzy pozycjonowaniem a kampaniami płatnymi. Z naszą pomocą określimy Twoją grupę docelową, profilując ją m.in. ze względu na dane demograficzne czy zainteresowania, co umożliwi nam efektywniejsze docieranie do właściwych użytkowników.

Google Ads  oferuje wiele różnych formatów płatnej promocji filmów wideo (m.in. in-stream, bumpery czy reklamy Discovery), na których Ty znać się nie musisz. To my doradzimy Ci ich optymalny wybór oraz strategię, budując taką kampanię od początku.

Zobacz efekty!

Sprawdź co zrobiliśmy dla  naszych Klientów i jakie były tego efekty.

Inne nasze usługi

Strategie marketingowe

Social Media

Buzz Marketing

Reklama na Mapach Google

Napisz do nas

 

   * pole wymagane

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Gdzie nas znaleźć

  Agencja SEO/SEM – pozycjonowanie
  stron internetowych we Wrocławiu

  ul. Ślężna 148
  53-111 Wrocław
  T: +48 533 335 399
  M: 
  kontakt@green-fields.pl